Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman bir örnek davranışa daha imza attı. Her zaman “Devletin malı deniz” anlayışından uzak duran Başkan Salman, kiralık olan makam aracını firmaya iade ederek eşi Dilek Salman üzerine kayıtlı şahsi aracını kullanmaya başladı. Başkan Salman, ayrıca geçtiğimiz 5 yıllık süreçte cep telefonu faturasını da kendi cebinden ödemişti.
Yaptığı uygulamalarla her zaman vatandaşların takdirini toplayan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, makam aracını iade etti. Tüm yurtta belediyelerin ekonomisinin konuşulduğu bir dönemde tercihini yine halktan yana kullanan Başkan Salman, kiralık olarak kullanılan makam aracını firmaya iade ederek eşinin üzerine kayıtlı olan şahsi aracını kullanma kararı aldı. Kendi için değil kenti için çalışmak üzere bu göreve talip olan her Başkan’ın aynı kararı alacağını inandığını belirten Başkan Salman, “Yalova olarak örnek olmaya devam edeceğiz” dedi.
Kendi Şahsi Aracını Kullanacak
“Devir, tasarruf devri” diyen Başkan Salman; “Geri bıraktığımız 5 yıllık süreçte Yalova’da hayata geçirdiğimiz birçok uygulama örnek alındı. Hep halkımızın, belediyemizin çıkarları doğrultusunda kararlar almaya özen gösterdik. Belediye’nin bütçesini kendi bütçemiz gibi düşünerek planladık ve harcadık. Son günlerde belediyelerin ekonomileri ve yapılan harcamalar gündemde. Biz asla ‘Devletin malı deniz’ düşüncesi içerisinde olmadık. Böyle bir dönemde yine örnek olalım istedik. Çünkü biz bu göreve kendimiz için değil kentimiz için, halkımız için talip olduk. Ülkemizde ekonomi kötü durumda. İşsizlik artmış durumda. İnsanlar tasarrufun peşinde. Bizde belediye olarak böyle davranmalıyız. Bunu da bu belediye ailesinin reisi olarak ilk ben başlatmalıyım. Bu nedenle kullanmakta olduğum kiralık olan makam aracımı firmaya bugün itibariyle iade ediyorum. Bundan sonra eşim Dilek Salman adına kayıtlı olan şahsi aracımızı kullanacağım. Şartlar düzelene kadar da bu böyle olacak” dedi.
5 Yıl Cep Telefonunu Kendi Cebinden Ödemişti
Makam aracını iade eden Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 2014-2019 Belediye Başkanlığı döneminde yasal hakkı olmasına rağmen cep telefonu faturasını belediyeye ödetmeyerek 5 yıl boyunca kendi cebinden karşılamıştı. Bir dönem mecliste yüksek telefon faturaları konuşulurken Başkan Salman, yaptığı bu hareketle halkın takdirini toplamıştı.
-
Karamürselspor ’da Yeni Yönetim Kurulu Belirlendi
-
Yalova Bölgesinde yaşayan Kıbrıs Gazilerine ilk defa Kaytazdere Belediye Başkanı Doğan Çitil, sahip çıktı
-
Karamürsel 'de trafik kazası: 6 yaralı
-
Tarihçi Sinan Meydan ’a Karamürsel’de Yoğun İlgi
-
Yalova Altınova Belediye Spor Kulübü Güreşçisi Siyel Kadiri, Şampiyon Oldu
-
Yeniden Refah Partisi Karamürsel 'de Aşure Dağıttı
-
Ak Parti Karamürsel ‘de yeni yönetim belirlendi
-
Karamürsel’de üniversite tercihleri için danışmanlık hizmeti
-
Karamürselspor, kaleci Mehmet Öztürk ile anlaştı
-
Atatürk’ün Karamürsel’e Gelişinin 91.Yıldönümü Kutlandı
-
Japon Deprem Uzmanı Moriwaki “Yalova ve çevresinde deprem riski yüksek"
-
Motorine indirim geliyor
![Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın](/foto/eticaret_20180110173221931.png)
Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın
Türkiye'nin en kapsamlı E-ticaret sistemine sahip olun
FIRSAT DETAYI![Kocaeli Bilişim'den Kampanya Kocaeli Bilişim'den Kampanya](/foto/15665Dscn0495.jpg)
Kocaeli Bilişim'den Kampanya
Kocaeli Bilişim Webkobi Hazır Web Sitesi ürünlerine Karamürsel Aktif Haber aracılığıyla ulaşan herkes indirim kazanıyor
FIRSAT DETAYI-
Yalova Bölgesinde yaşayan Kıbrıs Gazilerine ilk defa Kaytazdere Belediye Başkanı Doğan Çitil, sahip çıktı
-
Milletvekili Sami Çakır, 4 Temmuz Karamürsel ’in düşman işgalinden kurtuluşunun 103. Yıldönümü T.B.M.M. ’e taşıdı
-
Yurt içi ve yurt dışındaki tüm Boşnaklar Karamürsel Geleneksel 17.Pita Teferiç Şenliklerinde buluştu
-
Karamürsel ‘de ev yangını
-
Zafer Partisi Kocaeli Karamürsel İlçe Başkanı Erman Koçana
-
Karamürsel Anadolu Lisesinde Mezuniyet Töreni