Kocaeli Ziraat Odalarının İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı bugün Karamürsel de yapıldı.

Karamürsel Ziraat Odası Başkanı Memduh Birinci nin ev sahipliğinde bugün saat 14.00 de Saklı Cafe ve Bistro da Kocaeli Ziraat Odalarının İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleşti.

Toplantıya, Kocaeli Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, Derince Ziraat Odası Başkanı İsmail Demir, Kartepe Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Türker, Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin ile Karamürsel Ziraat Odası Başkanı Memduh Birinci ve yönetimi katıldı.

Yemeğin ardından yapılan toplantıda Kocaeli Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Bekir Çanakçı basın açıklamasında bulundu.

Basın Açıklaması şöyle,

“ Çiftçilerimiz 5.000 TL İkramiyeden Mahrum Edilmemelidir.

Tarım sektöründe çalışanların büyük çoğunluğu emeklidir.

Çiftçilerimiz Türkiye ortalamasının üçte biri oranında gelir elde etmektedir.

Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeni ile emeklilerimizi enflasyondan korumak için çıkarılan 7464 sayılı kanunla emekli olanlara bir defaya mahsus 5.000 TL ödeme yapılmasına karar verildi ancak bu düzenlemeden emekli çiftçilerimiz yararlanamamaktadır.

7464 sayılı kanunla emekli maaşı bağlananlardan, herhangi bir işyerinde veya kendi namına ve çalışmaya devam edenlerin bu ödemeden yararlanamayacağı hükme bağlanmıştır.

Ülkemizde tarım sektöründe çalışan çiftçilerimizin yaş ortalaması 58 dir. Tarım sektöründe çalışanların büyük bir çoğu emeklidir ve emekli çiftçilerimiz 5.000 TL ikramiyeden mahrum edilmemelidir.

Tarım bağkurundan veya diğer meslek gruplarından emekli olan çiftçilerimiz emekli olunca tarımsal faaliyete devam etmektedir. Düşük emekli maaşı ile ayakta durma mücadelesi verip 5.000 TL ikramiye almayı beklemektedir.

Tarım ve gıdanın gittikçe stratejik öneminin artığı günümüzde ve gelecekte çiftçilerimizin üretimden vazgeçmemesi için gelirlerin artması ve desteklenmesi gerekmektedir.

Bu amaçla emekli olmasına rağmen üretimle ülkemize katkı sağlayan çiftçilerimizin beklentisi karşılanmalıdır.

7464 sayılı kanunla çalışmayan emeklilere verilecek 5.000 TL ödeme çoğu çiftçimizin aldığı destekten fazladır. Emekli çiftçilerimiz başta olmak üzere tüm çalışan emeklilere 5.000 TL ödeme yapılmalıdır.

Kocaeli Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu “

 

  
Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Türkiye'nin en kapsamlı E-ticaret sistemine sahip olun

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı
Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim Webkobi Hazır Web Sitesi ürünlerine Karamürsel Aktif Haber aracılığıyla ulaşan herkes indirim kazanıyor

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı