Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık, 663.Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerinden ilçeye başarı ile dönen pehlivanlar için tören düzenledi.

Törende konuşma yapan Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık “Karamürsel Alp gibi gözü kara pehlivanlarımız, önümüzdeki sezon o Altınkemer İlçemize gelecek. Haydi Bismillah!” dedi.

663.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine katılıp, ilçemize başarı ile dönen güreşçiler,  Karamürsel Belediyesi’nin düzenlediği organizasyonla kent meydanında büyük coşku ile karşılandı.

Yiğit Pehlivanlara “Hoş geldin” karşılaşması yapılarak ilçe girişinden Atatürk Caddesi, İnönü Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi güzergâhlarından kortej yapılarak Karamürsel Belediyesi Kent Meydanına getirildi.

İlk olarak Karamürsel Alp’in türbesi ziyaret edilerek dua okundu. Ardından Karamürsel Belediyesi Kent Meydanında gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunmasıyla başladı.

663. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Küçük Orta Büyük Boy kategorisinde 2. olan Sinan Yıldız ve Başpehlivanlarımızdan Hüseyin Gümüşalan 3.olarak Karamürsel’e büyük gurur yaşattı.

“KARAMÜRSEL’DE MUTLULUK HAVASI VAR”

Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık yapmış olduğu konuşmada; “Sayın meclis üyelerimiz, Kıymetli Pehlivanlar, Değerli Karamürselli Hemşerilerim, Değerli İlçe Başkanım, sevinmeye çok ihtiyacımız vardı.  Bugün şehirde mutluluk havası estiren tüm kardeşlerimize, pehlivanlarımıza çok teşekkür ediyorum. 633.düzenlenen Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerimizde ilimizi ve ilçemizi başarıyla temsil eden güreşçilerimizi karşılamak üzere bu alanda toplanmış bulunmaktayız. Karamürsellilerin yağlı güreş sevgisi şu alanda toplanan kalabalıkla kendini gösteriyor. Normal şartlarda üç, beş günlük bir organizasyonla hazırlanabilecek olan bu organizasyon, güreşçilerimiz bugün dönecekleri için birkaç saatlik hazırlıkla gerçekleştirdi. Ve bugün gördüğünüz gibi oldukça renkli ve güzel bir organizasyon oldu. 

“GÜREŞÇİLERİMİZİ CESARETLENDİRMEK HEPİMİZİN GÖREVİDİR”

Ata sporumuz yağlı güreşin, en fazla ilgi gördüğü, en fazla seyircisinin bulunduğu bölgelerden biri olan ilçemizde bu spora gerekli ilgiyi göstermek, güreşçilerimizi cesaretlendirmek, moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak hepimizin görevidir. Bu seneki Kırkpınar güreşlerinde, dualı çayırda, Karamürsel’in yiğitleri verdikleri mücadeleler ile göz doldurmuştur.

“ÖNÜMÜZDEKİ SEZON ALTINKEMER KARAMÜRSEL’E GELECEK”

Pehlivanlarımız, Karamürsel Alp gibi gözü kara, centilmence ve mertçe mücadele etmişlerdir. Bu mücadelelerin sonunda başta 3.olan ve önümüzdeki sezon  Altınkemer’i ilçemize getirecek olmasından hiçbir şüphemiz olmayan Hüseyin Gümüşalan  ve Küçük Orta Büyük Boyda Sinan Yıldız kardeşimiz 2. Olarak madalya ve kupa getirmişlerdir. Ben bu kardeşlerimizin döktüğü terlerin, Karamürsellilerin de onlara verdikleri emeğin helal olduğunu düşünüyorum.

Tüm Pehlivanlarımıza, başta burada toplanmamıza sebep olan Hüseyin Gümüşalan ve Sinan Yıldız kardeşlerimize çok teşekkürlerimi ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Başkan Çalık konuşmalarının ardından pehlivanlara hediye takdiminde bulundu.

Ardından Karamürselli iş adamları, esnaflar ve güreş sevenler pehlivanlara hediyeler verdi.

Güreşçilerimizi karşılama törenine Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık’ın yanı sıra, CHP İlçe Başkanı Anıl Aksu, belediye meclis üyeleri, Başpehlivan Ekrem Yavuz, Pehlivanlar ve çok sayıda Karamürselli katıldı.

 
Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Türkiye'nin en kapsamlı E-ticaret sistemine sahip olun

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı
Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim Webkobi Hazır Web Sitesi ürünlerine Karamürsel Aktif Haber aracılığıyla ulaşan herkes indirim kazanıyor

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı