AK Parti'de aday adayları için temayül yoklaması tamamlandı. Aday belirlemede ikinci aşama olan anket süreci başladı. Seçimi kazanma ihtimali yüksek isimler için anket yapılacak.

AK Parti yerel seçimler öncesi aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda temayül yoklamaları tamamlandı. Şimdi sırada aday belirleme sürecinin ikinci aşaması var. Gözler başta İstanbul ve Ankara olmak üzere adayların kimler olacağında.

Temayül yoklamalarının ardından anket süreci başladı. Şehirlerin önde gelen ve seçimi kazanma ihtimali yüksek isimleri için anket yapılacak.

Yapılan bu anketler, aday isimlerini belirlemede önemli bir gösterge olacak. Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına bakılarak seçmen profili üzerinden adaylar önerilecek. Nüfus yoğunluğuna göre aday adayı ismi sunulacak. Ankette, nüfusu az olan belediyeler için iki, nüfus yoğunluğu fazla olan belediyeler için en fazla dört aday adayın ismi yer alacak.

Çıkan anket sonuçları, bir rapor halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak ve Erdoğan başkanlığında önümüzdeki günlerde toplanacak aday tespit komisyonunda değerlendirilecek. Ankara ve İstanbul dahil adayların 15 Aralık’tan itibaren belirlenmesi planlanıyor.

15 ile 17 Aralık tarihleri büyükşehir ile büyükşehir olmayan illerin belediye başkan adaylarının, Aralık sonu Ocak ayı başında da ilçe ve belde belediye başkan adaylarının açıklanması bekleniyor. 
Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Türkiye'nin en kapsamlı E-ticaret sistemine sahip olun

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı
Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim Webkobi Hazır Web Sitesi ürünlerine Karamürsel Aktif Haber aracılığıyla ulaşan herkes indirim kazanıyor

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı