E-POSTA :
WEB :SGK NE İŞ YAPAR?

Türkiye de insanların sosyal güvencesini korumak için kurulmuş olan eski adı ile SSK, yeni adı ile SGK, insanların sosyal güvence haklarını maalesef korumuyor.

SGK, emekli olacak kişilere çeşitli mazeretlerle borçlandırma göstererek emekliliği hak eden vatandaşlara emekli maaşı vermemek için havada bin bir takla atıyor.

Yargı ve kanunlara aykırı olarak SGK tarafından çıkarılan yönerge ve genelgeler ile vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor.

SGK çalışanları iş yapmadan devletten maaş alıyor.

SGK Kurumu diyor ki,

Vatandaşlar, kendi işlerini kurumlara gelerek kendileri yapsınlar diyor..

Türkiye de yaşayan 80 milyon kişi aynı zamanda sosyal güvenlik uzmanı olması gerekiyormuş.

80 milyon kişi işleri ve güçleri ile uğraşmayacak tüm SGK mevzuatlarını ve kanunlarını öğrenecekmiş.

O zaman Türkiye de yaşayan 80 milyon kişi kendilerini yetiştirerek Sosyal Güvenlik Uzmanı olacaksa SGK Kurumunda neden binlerce kişi çalışıyor? SGK kurumunda görevlerini yapmayan yetkililer diyor ki, “vatandaşlar kendiişlerini takip etsin.” O zaman SGK yetkililerine neden hay biyeden devlet tarafından maaş veriliyor?

Türkiye nin 81 il ve ilçelerindeki SGK Kurumlarında hiçbir görevli çalışmasın, sadece SGK dairelerinin kapısında bir güvenlik görevlisi bulunsun ve o güvenlik görevlisinde kurumların anahtarı bulunsun.

SGK kurumunda işi olan vatandaşlar, kurumun özel güvenlik görevlisinden anahtarı alsın. SGK daki bilgisayarları açıp kendi işlemlerini kendileri yapsınlar. Devlette O SGK kurumundaki binlerce çalışanına bedavadan maaş ödemesinler.

SGK kurumunda çalışanlar sallabaşı ay sonunda al maaşı diyorlar.

SGK kurumunda çalışan binlerce devlet memurunun aldıkları maaşlar kesinlikle haramdır..

1986 yılı SGK prim ödemem başlamış. Emekli olmam için 5300 gün kriter belirlenmiş. Bense emeklilik kriterimi 4A hizmet süreme dair  5662 gün olarak bir yıl fazla tamamlamışım. Ben den yine emekli maaşı alabilmem için 49 yaşımı doldurmam istenmiş.07.08.2017 tarihinde 49 yaşımdan gün alarak Kocaeli SGK İl Müdürlüğüne giderek emeklilik başvurumu yaptım. Kabul edildim. Eylül 2017 ayının üçüncü haftasında ilk emekli maaşımı alacağım söylendi.

07.08.2017 tarihinde emeklilik müracatımı yaptıktan 57 gün sonra 04.10.2017 tarihinde KOCAELİ SGK, beni telefon ile arayarak geçmişte vergi mükellefliliğinizi görememişik.Şimdi size emekli maaşı verebilmemiz için sizi geçmişe giderek son 3 yıl bağkur borçlandırması yapmamız gerekir.25 bin lira borçlandırma yapmanız için lütfen kurumumuza gelin imza atın tek kalemde 25 bin lira ödeyin.Ondan sonra emekli maaşı alırsınız.

SGK yetkilisine diyorum ki, beni niye 3 yıl önce görmediniz? Niye 3 yıl önce bana resmi olarak tebliğ etmediniz? Ben de o zaman işyerimi eşimin adına devrederdim. 49 yaşımı doldurmamı beklerdim dediğimde yetkili sizler SGK Mevzuatlarını bilmeniz gerekir.

Ben zatem SGK mevzuatlarını bilseydim. İşyerimi eşimin üzerinde devrederdim. Üç yıl eşim bağkurlu olurdu. Ay ay bağkur primini öderdim.Eşiminde3 yıl primi olurdu.

Sizin anlayacağınız gibi SGK çalışanları işlerini güçlerini yapmadığı gibi,80 milyon vatandaşın SGK Uzmanı olması gerektiğini kendi işini SGK kurumlarında kendisinin yapması gerektiğini söylüyorlar.

O zaman SGK Kurumlarında binlerce yetkili olmak üzere devlet memuru neden çalıştırıyoruz?

İşlerini yapmayan SGK nın binlerce personeline devlet olarak neden boşu boşuna maaş ödüyoruz?

SGK çalışanlarının hatası yüzünden emeklilik müracatımı yaptığım 07.08.2017 tarihinden itibaren emekli maaşı alamadığım gibi haksız yere kendi hataları yüzünden emekli müracatı yaptığım 07.08.2017 tarihinden 57 gün sonra 04.10.2017 tarihinde tek kalemde 4b bağkur borçlandırması yaparak bir kalemde şahsımdan 25 bin lira istenilmesi ne kadar doğrudur?

Ya emekli maaşı ya 25 bin lira tehdit gibi…

SGK çalışanlarının yüzünden 4a hizmetimden emekliliği hak kazanmama rağmen kendi hataları yüzünden yapılan borçlandırma istemleri yüzünden emekli yaşlılık aylığımı alamıyorum.

Ben mi suçluyum?

SGK çalışanları mı suçlu?

 

 

  
Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Türkiye'nin en kapsamlı E-ticaret sistemine sahip olun

FIRSAT DETAYI
%30 İndirim Fırsatı
Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim Webkobi Hazır Web Sitesi ürünlerine Karamürsel Aktif Haber aracılığıyla ulaşan herkes indirim kazanıyor

FIRSAT DETAYI
%30 İndirim Fırsatı