E-POSTA :
WEB :En Güzel Hediye

 

Hediye almaya karar verdiğimizde bir çoğumuz zorlanır ve bir türlü karar veremeyiz. Gömlek mi alsam, çiçek mi alsam, ne alsam, acaba? Sıkıntısını herkes genelde yaşar. Aslında çok kolay ve güzel bir yolu var. Kitap. Yıllar önce Kütüphane il Müdürü Vedat Avcı ile birlikte gazetemiz adına bir kampanya başlatmıştık. ”En güzel hediye kitaptır“ diye. Çokta ilgi gördü, Binlerce kitap, firmalar ve belediyeler tarafından okurlara armağan edildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu yıl 9.ncu Kitap Fuarını açtı. 21 Mayıs Pazar gününe kadar açık kalacak olan Fuara 400’ün üzerinde yayınevi katılıyor. Geçen yıl yurt dışında olduğumdan bu yılı sabırsızlıkla bekledim. Bildiğiniz üzere bende bir kitap(roman) yazıyorum ve bir yazar olarak dün ziyaret ettim. Öncelikle şunu söyleyeyim. Türkiye’de 5-6 ilde kitap fuarı düzenleniyor.(İstanbul, Ankara, Adana, Samsun ve Mersin) Biz Kocaeliler Şanslıyız. Buralara gitmeye gerek yok. Ayağımızın dibinde, İnterteks Fuar alanında ünlü yazarlar imza gününe ve söyleyişlere geliyor.

Fuar bu yıl daha da renkli. Resim, karikatür,15 Temmuz sergileri var. Her gün onlarca yazar okurlarıyla buluyor. 50 Kuruşa bile kitap bulabileceğiniz gibi diğer yandan 150 TL’ye de kitap var. Benim gördüğüm kadarıyla en ucuz kitaplar Türk Dil Kurumu standında, en pahalı ise Pegasus yayınlarında. Ortalama bir romanın fiyatı 15 TL civarı. Aslında fuara özel daha da indirim olması gerekir. Fuarı en çok ziyaret edenler arasında öğrenciler, öğretmenler olduğu dikkate alınırsa; 5-10 adet kitap almak yerine maalesef bir-iki kitap almaya bütçeleri el veriyor.

Bazı yazarlar var, kitaplarını ücretsiz imzalıyor. Bunlardan bir tanesi de Aydili Sanat Derneği yazarlarından Gönül Balkır. Kendisi ile uzun yıllar öncesinden tanışırız. “Güvercin Döngüsü” adlı kitabını benim için imzaladı. Kocaeli Tarihine meraklı olanlar var ise Büyükşehir Belediye Standında ücretsiz kitaplar onları bekliyor.

Bence en güzel hediye kitap, bütçeniz el verdiğince… okumakla kalın.Sağlıcakla kalın.. 
Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Türkiye'nin en kapsamlı E-ticaret sistemine sahip olun

FIRSAT DETAYI
%30 İndirim Fırsatı
Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim Webkobi Hazır Web Sitesi ürünlerine Karamürsel Aktif Haber aracılığıyla ulaşan herkes indirim kazanıyor

FIRSAT DETAYI
%30 İndirim Fırsatı