AK Parti'nin 23 Şubat Pazar günü yapılacak olan ilçe kongresinde aday olmayacağını açıklayan Başkan Recep Demirel’in yerine aday bulmak için yapılan temayül yoklamasında 6 aday yarıştı.

AK Parti’de başlayan ilçe kongre sürecinde ilk kongre Karamürsel’de yapılacak. 23 Şubat Pazar günü yapılacak olan ilçe kongresi öncesi İlçe Başkanı Recep Demirel’in devam etmeyeceğini açıklamasının ardından bugün ilçe binasında temayül yoklaması yapıldı. Temayül yoklamasında 6 aday için 104 teşkilat yöneticisi sandık başına gitti. Temayül yoklamasının ardından yarın ya da en geç perşembe günü öne çıkan adayların genel merkeze götürülerek ilçe başkan adayının belirlenmesi bekleniyor.

AK Parti Genel Merkez Kocaeli İl Koordinatörü Hikmet Ayar koordinatörlüğünde ilçe binasında gerçekleştirilen temayül yoklamasına İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, il başkan yardımcıları ve ilçe yöneticileri katıldı.

Recep Demirel Vedalaştı

Temayül yoklaması başlamadan önce İlçe Başkanı Recep Demirel, ilçe teşkilatlarından helallik istedi. Temayüle katılımın yüksek olması üzerine espri yapmayı da ihmal etmeyen Demirel “Gitmemi bu kadar mı çok istediniz. Ben geldiğimde bu kadar insan yoktu” dedi. 7 yıl boyunca ilçe başkanlığı yaptığını söyleyen Demirel, girdikleri tüm seçimleri kazandıklarını, güzel ve nezaketli bir siyaset yaptıklarını kaydetti. Yeni gelecek arkadaşına tavsiyede bulunan Demirel, “Naçizane tavsiyem nezaketli ve güzel bir yönetim oluşturun. 6 arkadaşın aday olması beni ayrıca mutlu etti” dedi.

Huzur kenti Karamürsel’in her zaman yeniliklere ve güzelliklere öncülük ettiğini söyleyen İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti’de eski ya da yeni olmadığının, nöbet değişikliği olduğunun altını çizdi. Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel’in 23 Şubat kongresi öncesi izin istediğini söyleyen Ellibeş, “Recep kardeşim çıkacak olan adaya samimi bir şekilde destek vermeye hazır olduğunu söyledi. Bunun üzerine temayül yoklaması yapılacak

İKİ GÜN İÇİNDE BELLİ OLACAK

Temayül yoklaması ile ilgili bilgi veren İl Koordinatörü Hikmet Ayar, “AK Parti’de bayrak yarışı bayrağı devredenin dinlendiği bir yarış değil. Aksine bayrağı devredenin bayrağı alan ile birlikte koşmaya devam ettiği bir değişimdir. Eminim ki burada bayrağı devredecek olan Recep kardeşimiz de yeni ilçe başkanı ile koşmaya devam edecektir. Temayül yoklaması en uygun adayı bulmak için yaptığımız bir çalışmadır. Temayül yoklamasının ardından yarın ya da en geç öbür gün adayları Ankara’ya davet edeceğiz” dedi

6 ADAY

 İlçe Başkanı Recep Demirel’in aday olmayacağını açıklamasının ardından yapılan temayül yoklamasında 6 aday yarıştı. Temayülde daha önce belediye başkan adayı olan ve ilçe yöneticiliği yapan Fatih Temiz, 2 dönem yönetimde yer alan İsa Akgün, Karamürsel ve Büyükşehir Meclis üyesi Ahmet Utaş, mevcut yönetimde başkan yardımcısı Sait Mete, geçmiş dönem ilçe yöneticileri Hasan Olgun ve Mustafa Çelik aday oldu.

 

 

3 isim yazıldı

6 aday için 20 ana kademe, 20 kadın kolları, 20 gençlik kolları yöneticisi ve başkanı, 17 belediye meclis üyesi ve 27 mahalle başkanı sandık başına gitti. Sandıkta her yönetici sadece 3 adayın ismini yazma hakkına sahip. Aday olmayan ancak teşkilatın başkan olarak görmek istediği isimlerin de listeye yazılmasının önünde bir engel olmadığı belirtildi. Temayül yoklamasında 6 aday dışında isimlerin de yazıldığı öğrenildi.
 
Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Türkiye'nin en kapsamlı E-ticaret sistemine sahip olun

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı
Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim Webkobi Hazır Web Sitesi ürünlerine Karamürsel Aktif Haber aracılığıyla ulaşan herkes indirim kazanıyor

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı