17 yıl önce tazminatsız işten çıkartılan Yalova Elyaf Fabrikası mağdurları haklarını yargı yolu ile aramaya devam ediyorlar.

Yalova Elyaf Fabrikası Mağdurları, Bimer,Cimer,Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Adalet Bakanlığına yazışma yolu ile müracaat ettiklerini ve daha sonra ilgili resmi kuruluşlarda açılmış dosyalarının olduğunu ve bu dosyalar içerisinde  mağduriyetlerine dair sunmuş oldukları resmi evraklarının kaybolmasına akıl sır erdiremediklerini belirttiler.

Tuttukları avukatların davalarını takip etmediklerini, devletin resmi kuruluşlarının da ilgisizliğinden şikayetçi olduklarını belirten Yalova Elyaf Fabrikası Mağdurları haklarını aramak için sıkça toplantılar yaptıklarını ifade ettiler.

Yalova Elyaf Fabrikası mağdurlarından bugüne kadar yaklaşık 25 kişinin hayatını kaybettiğini dile getiren ve tazminatsız işten çıkartılan işçiler kendi alacakları paralarının fabrika sahipleri tarafından yurt dışındaki paravan şirketlere aktarıldıklarını iddia ediyorlar.

Yalova Elyaf Fabrikası Mağdurları Karamürsel Erzurumlular Dayanışma Derneğinde düzenledikleri toplantı ile bir araya geldiler.

Toplantı da konuşma yapan Elyaf Fabrikası Mağdurlarının Danışmanı Ahmet Önder “ Müflis Yalova Elyaf ve İplik San.A.Ş. çalışanlarından 85 işçinin Yalova Asliye Hukuk Mahkemelerinde açmış oldukları tazminat davalarında,dosya celbi sağlanan belgelere göre International Finance Corp.( IFC Dünya Bankası Kuruluşu)nun 23 milyon USD tutarındaki ipoteği patlattılar.Yasalarımza göre tapu dairesinde tesisi mümkün olmayan “ IFC” ipoteği üzerinden kamuoyumuzda kara para aklama merkezlerinden biri olarak bilinen İngiliz Virgin Adaları menşeli YUKON Şirketinin 28.8 trilyon alması sağlanmış ve 1411 işçi mağdur edilmiştir.

İşçiler, tapu kütüğünde ipotek alacaklısı görünen diğer bankalar içinde alacak davaları açtıklarını,hatta fabrika satışı ile faiziyle birlikte dağıtılan toplam 53 trilyon TL.nin iadesini sağlayacaklarını iddia ediyorlar.Parasını almak isteyen diğer işçilerin bizlere katılması halinde daha güçlü bir şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz “ dedi. 
Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Türkiye'nin en kapsamlı E-ticaret sistemine sahip olun

FIRSAT DETAYI
%30 İndirim Fırsatı
Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim Webkobi Hazır Web Sitesi ürünlerine Karamürsel Aktif Haber aracılığıyla ulaşan herkes indirim kazanıyor

FIRSAT DETAYI
%30 İndirim Fırsatı