Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi kadın kolları göçmen yemeklerini tanıttılar.  Dernek binasında ikincisi gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirilmek istenen yöresel yemekler etkinliğine CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Ak Parti İl başkan yardımcısı Gülcan Kocabıyık, Ak Parti ilçe Kadın kolları başkan ve üyeleri, DSP ilçe kadın kolları başkanı, , İzmit eski belediye başkanı Halil Vehbi Yenice’nin eşi Nesrin Yenice, Gölcük ilçe Tarım Müdürü Nebahat Hocaoğlu, CHP meclis üyesi Hale Meriç misafir olarak katıldılar.

 Etkinlikte konuşan Dernek başkanı Lütfü Bodur yaptığı konuşmada “Unutulmaya yüz tutmuş, annelerimizin, babaannelerimizin yemeklerini şimdiki nesillere taşımak ve geleneklerimizi yaşatmak için kadın kollarımızın yaptığı bu yöresel yemeklerimizi kamuoyuna tanıtmak istiyoruz. İlimizde birçok yöre ve şehrin yemek ve ürün günleri düzenleniyor. Balkanların lezzetli yemeklerinde tanıtılması için bizde çaba gösterip bu lezzetlerin tanıtılmasını istiyoruz”dedi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği üyesi kadınların kendi elleri ile hazırladıkları böreklerden: Körpide, Pirinçli börek, kabaklı börek, yemeklerden kaçamak, etli lahana dolması, Parnika(kuzu etinden yapılan yemek), Tatlılardan odun ateşinde baklava, Palize (kızamık şekeri ve nişasta ile yapılan tatlı) misafirler tarafından adeta kapışıldı.

 

 
Web Sitesi Olmayanlara Müjde

Web Sitesi Olmayanlara Müjde

149 TL'den başlayan fiyatlarla web hizmetleri sizleri bekliyor. Hem de Aktif Haber okuyucularına özel indirimle

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı
Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim Webkobi Hazır Web Sitesi ürünlerine Karamürsel Aktif Haber aracılığıyla ulaşan herkes indirim kazanıyor

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı