Sakarya Serdivan belediyesi sınırları içinde yer alan Beşevler mahallesinde Hayırsever bir vatandaşın yaptırdığı cami törenle açıldı.

İzmit’li iş adamı Selami ve Bahtiyar Albeni'nin babaları olan hacı Ahmet Albeni adını taşıyan cami açılışına Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım,İlçe Jandarma Komutanı J.Kd.Bçvş. Tayfun Ali Tayanç, İl Müftü Vekili Nurettin Duman daire müdürleri, mahalle muhtarların ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti. Açılışta Mevlit-işerif okundu. Kaymakam Muhsin Çatmadım yaptığı konuşmada "cami nefes aldığımız dost bir ev, omuzlarımızın birbirine değdiği birlik yuvası, büyük insanlık evidir. Beşevler’e bu güzel camiyi kazandıran Hacı Ahmet Albeni ve oğullarını kutluyorum" Dedi.

2 yıl gibi kısa sürede biten camide aynı anda 500 kişi ibadet yapabilecek. Caminin içi tamamen çini desenlerle kaplanıp çifte minaresi ile göz doldururken, Serdivan'ın en güzel camisi oldu. 5 milyara(5 Tririlyon) mal olan Hacı Ahmet Cami açılışından sonra Cuma namazı kılındı. Namaza Sakarya valisi Hüseyin Avni Ços’ta katıldı. Namaz sonrası katılanlara döner pilav ikram edilerek,Hacı Ahmet Albeni katılanlara teşekkürlerini sundu

 
Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Türkiye'nin en kapsamlı E-ticaret sistemine sahip olun

FIRSAT DETAYI
%30 İndirim Fırsatı
Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim Webkobi Hazır Web Sitesi ürünlerine Karamürsel Aktif Haber aracılığıyla ulaşan herkes indirim kazanıyor

FIRSAT DETAYI
%30 İndirim Fırsatı