MHP Karamürsel ilçe başkanı Orhan Kılınçsoy, 01 Kasım 2015 yapılan genel seçimlerinin değerlendirmesi hakkında gazetemize açıklamada bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karamürsel İlçe Başkanı Orhan Kılınçsoy, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin istifasının isteniyor olmasını şöyle eleştirdi.

MHP’nin kötülüğünü isteyen ‘dedikoducular’ tarafından ayyuka çıkarıldığını söyleyen Orhan Kılınçsoy, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin genel başkanı Dr. Devlet Bahçeli’dir. Şuanda da teşkilatların başındadır. Bunların konuşulacağı yer de Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurultaylarıdır” dedi. Devlet Bahçeli’nin istifasını isteyenlerin asıl amaçlarının teşkilatlarda huzursuzluk yaratmak olduğunu belirten Kılınçsoy, bu konuda kimsenin emeline ulaşamayacağını kaydetti.

ONLAR EMELİNE ULAŞAMAZ

Kılıçsoy bu hususta şunları söyledi: “Milliyetçi Hareket Partisi’nin liderinin tartışılması tamamen dışarının, dış güçlerin ve bilmez partililerin teşkilatlarda huzursuzluk yaratıp, lideri sorgulatmak amaçlıdır. Ben diyorum ki

Milliyetçi Hareket Partisi’nin lideri Devlet Bahçeli’dir. Ve kendisinin değişmesini gerektirecek hiç bir şey görünmemektedir ortada. MHP 46 yıllık bir partidir. Geçmişte yüzde 1, yüzde 2’lerde bile var olan bir partidir, o durumlarda bile liderine, rahmetli Başbuğ’a biat etmiş bir teşkilattır bu. Yani bizde öyle bir liderler, bir seçimin sonucuyla gitmez.”

TEŞKİLATLAR DEĞİŞMELİ Mİ?

MHP ilçe başkanı Orhan Kılınçsoy, seçimler sonrası yerel teşkilatların durumlarını da değerlendirdi. Gerek il yönetiminin, gerekse yönettiği Karamürsel ilçe teşkilatında yönetim değişikliğinin gerekli olup olmadığı sorusuna cevap veren Kılıçsoy şu ifadeleri kullandı: “Türk milletinin tercihine saygı duymak lazım. Bu millet sonuçta 1 Kasımda kararını vermiştir. Ben Karamürsel bazında bakıyorum, 7 Haziran seçimlerine kıyasla bizim 840’a yakın bir oy kaybımız oldu. Yüzde 12 küsur oy aldık, bizim için üzücü oldu tabi ki ama sonuçta Türk milletinin tercihine de saygı duymaktan başka şey yapamayız.

DÜN SESLERİ ÇIKMIYORDU

 Bugün baktığınızda MHP Türkiye genelinde yüzde 4, yüzde 5 oy kaybetmiştir. Bu oran Kocaeli’yle mukayese edilirse biz en az oy kaybeden illerden birisiyiz. Yönetimlerin istifaya davet ederken bunlar göz önünde bulundurulmalı. Bugün yönetimleri istifaya davet eden parti yöneticileri geçmişi çabuk unutmuşlar, parti baraj altında kaldığında onlar yöneticiydiler, o zaman neden aynı şeyi söylemiyorlardı? Kongreler önümüze gelir, bugün dışarıda istifa diye bağıranlar kongrelerde çıkar rakip olurlar. Hem seçim zamanında teşkilatın hiç bir yerinde olmayacaksın, her hangi bir katkı koymayacaksın, sonra denizin bulanık olduğu zamanlar oraya taş atıp nasıl karıştırabiliriz diye uğraşırsın. Yok öyle.”

  
Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Türkiye'nin en kapsamlı E-ticaret sistemine sahip olun

FIRSAT DETAYI
%30 İndirim Fırsatı
Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim Webkobi Hazır Web Sitesi ürünlerine Karamürsel Aktif Haber aracılığıyla ulaşan herkes indirim kazanıyor

FIRSAT DETAYI
%30 İndirim Fırsatı