Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Karamürsel Dal-Çık çalışması hakkında açıklamada bulundu.

Şehirlerarası yolcu ve lojistik taşımacılığının önemli kilit güzergahlarından olan D-130 Karayolu Karamürsel Otogar ve Kent Meydanı bölgesinde devam eden battı-çıktı projesi hakkında gazetemize açıklamada bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın projeyi iki ay içerisinde bitirip hizmete açacaklarını söyledi. Büyükakın şunları aktardı: “Proje, 2018 yılında başlamıştı. Çalışmalar devam ederken firma iflas edince çalışmalar uzun süre durmuştu. Biz göreve geldikten sonra proje ile ilgili yasal sorunlar vardı. Bunların tümünü aştık. İkinci bir ihale yaptık. İşi alan firma çalışmalara hızlı başladı. İki ay sonra projeyi tamamlayıp battı-çıktı projesini trafiğe açacağız.”dedi.

YOL KAZISI BAŞLADI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 21 Şubat 2021 tarihinde bitirilmesi hedeflenen battı-çıktı projesinin bitim tarihini iki ay öne çekti. Firma çalışmalara hızlı başladı. 801 adet kazık çakıldı. Kazıkların çakıldığı yol kenarlarındaki düzenleme çalışmaları yapıldı. Tünel kazma işlemi çift yönlü başladı. Yaklaşık 39 milyon liraya mal olması beklenen battı-çıktı projesi kapsamında bin 600 metre çift anayol, 900 metre güney, 900 metre kuzey olmak üzere 2 yan yol, 310 metre bağlantı yolu olmak üzere 3 bin 700 metre toplam yol olacak. Kapalı tünel uzunluğu 290 metre olacak projede, çift yönlü yolun genişliği ise 19 metre olacak.

Kazı çalışmasının başladığı bölgede ciddi trafik sıkışıklığı da yaşanıyor. Trafiğin yönlendirileceği alternatif geçiş yolu olmayınca, D-130 Karayolu’ndaki trafik kontrollü olarak sağlanıyor. Ancak bu durum ise uzun araç kuyruklarına neden oluyor. Büyükşehir Belediyesi, tünel kazı çalışmasının başladığı bölgedeki trafik akışını düzenlemeye çalışıyor. Trafik akışı kademeli olarak sağlanıyor. Projeyi yürüten yüklenici firma, yaşanan araç kuyruğuna rağmen çalışmalarda herhangi bir aksama yaşamamak için hummalı bir çalışma ortaya koyuyor.

  
Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Türkiye'nin en kapsamlı E-ticaret sistemine sahip olun

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı
Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim Webkobi Hazır Web Sitesi ürünlerine Karamürsel Aktif Haber aracılığıyla ulaşan herkes indirim kazanıyor

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı