Danıştay kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı kararla Ayasofya Camisi'nin yeniden ibadete açılması  dolayısıyla  Karamürsel'de  vatandaşlara lokma tatlısı dağıtıldı.
Akparti Karamürsel İlçe Başkanı Sait Mete, Merkez Camisi'nde bugün kılınan cuma namazı sonrası Ayasofya Camisinin yeniden ibadete açılması hakkında basın açıklaması yaptı.
Basın Açıklaması yapan  Akparti Karamürsel İlçe Başkanı Sait Mete, toplumsal talep ve karşılığı hiç bitmeden devam eden tartışmanın nihayet sonuca bağlandığına işaret ederek, "Türkiye, egemen bir devlet olarak tarihinin, milletinin inanç ve hassasiyetlerinin gereğini şüphesiz yerine getirmiştir.  Ayasofya, taşıdığı anlamla yeniden buluşmuştur. Fatih'in ve tarihin emaneti Ayasofya, artık manevi heybetine de yeniden kavuşacaktır." dedi.
Programa, Akparti Karamürsel İlçe Başkanı Sait Mete,  Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Çetinkaya, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Ekin, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Gökakın, yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Cuma namazı sonrası vatandaşlara lokma dağıtıldı. 
Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Türkiye'nin en kapsamlı E-ticaret sistemine sahip olun

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı
Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim Webkobi Hazır Web Sitesi ürünlerine Karamürsel Aktif Haber aracılığıyla ulaşan herkes indirim kazanıyor

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı